מיצג אומנותי ראשון מסוגו של האומן ויוצר הסרטים האמריקאי מארק בנט

ההיסטוריה של מגן דוד מיצג אומנותי ראשון מסוגו של האומן ויוצר הסרטים האמריקאי מארק בנט הושק במרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה בסורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי מקבוצת כללית

"ההיסטוריה של מגן דוד" מאת האומן מארק בנט, היא יצירת אומנות שבוחנת את ההיסטוריה הארוכה והמורכבת של מגן הדוד באמצעות 18 תמורות שונות שחלו בו לאורך מאות שנים.

המיצג, שגובהו כ-5 מטרים ורוחבו כ-7 מטרים העשוי פלדת אל-חלד, מתאר את שלושת עמודי התווך של המורשת היהודית: חינוך, סובלנות ונתינה.
המיצג מאפשר לחזות בעליות ובמורדות של המסע שאותו עבר העם היהודי במרוצת השנים. למיצג נלווה קוד QRלסריקה שחושף את סיפור מגן הדוד לאורך ההיסטוריה בשלוש שפות שונות.

יצירת האומנות נתרמה לגן המרפא שבמרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה על ידי חברי עמותת ידידי סורוקה בארה"ב.

הטקס המרגש להסרת הלוט של המיצג האומנותי "ההיסטוריה של מגן דוד", התקיים בסורוקה במעמד מנהלים וחברי עמותות ידידי סורוקה ארה"ב וישראל, חברי הנהלת בית החולים, עובדים, מטופלי מרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה ומכובדים נוספים.

 

מארק בנט הוא אומן ויוצר סרטים שגדל בברוקלין בניו יורק ומתגורר כיום באספן קולרדו, שיצירותיו הן חלק מאוספים פרטיים וציבוריים רבים, והן מוצגות ברחבי ארצות הברית וישראל. הוא זוכה לשבחים רבים, שביניהם:

"פרס הצבעים" של עמותת סטמפורד לאומנות
"המדליה העולמית" מטעם פרסי הפרסום בטלוויזיה של פסטיבל ניו יורק
"פרס ההישג ההומניטרי" – במסגרת תחרות "הסרטים הקצרים הטובים ביותר", המעניקה שבחים ליוצרי סרטים התורמים למודעות לסוגיות חשובות ומחויבים ליצירת שינוי בעולמנו.


קרוליין פרנקלין פרידפרטיג, נשיאת עמותת ידידי סורוקה בארה"ב: "הפרויקט הייחודי הזה נוצר מתוך תשוקה וחזון של פיתוח הנגב והמרחב האישי והציבורי. משפחות המטופלים בסורוקה, אנשי הצוות והמבקרים בבית החולים שואבים כוח מיצירת אומנות זו".

ריצ'ל הייזלר שיינפלד, מנהלת עמותת ידידי סורוקה בארה"ב : "המיצג מאיר בעוצמתו את אורות התקווה למטופלי מרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה ותומך במשימה של הצלת חיי אדם באמצעות הכוח המרפא של האומנות. הקשת הצבעונית המשרטטת את מסעו הארוך של ה-"כוכב" המוכר ביותר בעולם – מגן דוד, מעניקה השראה וידע חינוכי על ההתפתחות ההיסטורית של הסמל במרוצת השנים. אנו שמחים על הזכות להיות שותפים ולתרום למרכז הרפואי סורוקה".

 

פרופ' יצחק אביטל, מנהל מרכז לגסי הריטג' לאונקולוגיה בסורוקה: "אני מודה לחברי עמותת ידידי סורוקה בארה"ב על שתרמו את יצירת המופת לגן המרפא שלנו. לסביבה ולחוויית הטיפול חלק משמעותי בתהליך הריפוי, וגן המרפא במרכז האונקולוגי מאפשר למטופל להירגע, לקחת הפוגה משיגרת הטיפולים ולעורר תקווה. היצירה המיוחדת שהוצבה בגן, מייצגת את שרידותו של מגן הדוד לאורך השנים, מה שעשוי לחזק גם את מטופלינו בהתמודדותם היומית".

 

ד"ר שלומי קודש, מנהל סורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי: "לחברי עמותת ידידי סורוקה בארה"ב שותפות עמוקה ורבת שנים עם בית החולים. חברי העמותה עמלים רבות לקידום ולפיתוח המרכז הרפואי. המיצג הנפלא הזה הוא דוגמה לחיבור של חברי העמותה לריפוי הפיזי והנפשי של תושבי הנגב ואני מודה להם על כך".

יצירת קשר

דילוג לתוכן