ד״ר דן שוורצפוקס, נבחר להשיא את משואת הרפואה והשיקום

עמותת ידידי סורוקה גאה לשתף כי ד״ר דן שוורצפוקס, מנהל מלר״ד סורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי מקבוצת כללית וסגן מנהל ביה״ח, נבחר להשיא את משואת הרפואה והשיקום בהר הרצל, ביום העצמאות תשפ״ד.
ד״ר דן שוורצפוקס

בבוקרו של ה-7.10.2023 התעוררו עובדי המרכז הרפואי סורוקה לקול אזעקות בקצב לא שגרתי, וזמן קצר לאחר מכן הוכרז בביה״ח על אירוע רב-נפגעים.

ביממה הראשונה הגיעו למלר״ד סורוקה מעל 670 פצועים, בהם כ-130 במצב קשה עד קריטי; מה שהיה לאירוע רב-הנפגעים הגדול ביותר בהיסטוריה של האנושות כתוצאה מטרור בבית חולים יחיד שבעצמו נמצא תחת אש.

ד״ר שוורצפוקס, כמנהל המלר״ד, הגיע לביה״ח כבר בשעה 06:40 בבוקר, היה שותף מרכזי לקבלת ההחלטות המהירה לאורך היום כולו, ובעיקר ההחלטות שנתקבלו בשעות הבוקר המוקדמות עוד בטרם היה מידע ממשי על המתרחש בשטח, שהביאה להתמודדות מעוררת השתאות של צוותי המרכז הרפואי סורוקה עם האתגר העצום שניצב בפניו.

בנוסף טיפל ד״ר שוורצפוקס במאות פצועים מאותה שבת ועד לימים אלה, כאשר את חלק גדול מהם הוא מלווה באופן אישי גם לאחר השחרור מסורוקה.

ד״ר דן שוורצפוקס: ״כבוד גדול לי להשיא משואה לתפארת מדינת ישראל ולתפארת צוותי סורוקה שעמדו החל מה 7.10 בשעה 06:30 כצוק איתן לטובת הנגב והמדינה כולה, וטיפלו בפצועים בנאמנות, במסירות ומקצוענות״.

ד״ר שלומי קודש, מנהל סורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי מקבוצת כללית: ״אני גאה בד״ר שוורצפוקס על שנבחר להשיא את המשואה בשם צוותי סורוקה. מסירותו האינסופית לכל המטופלים הבאים בשערי בית החולים בימי שגרה ובימי חירום, מייצגת את ערכי בית החולים וכלל הצוותים בסורוקה״.

 

יצירת קשר

דילוג לתוכן