ממשיכים להוביל במניעת זיהומים נרכשים

סורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי מקבוצת כללית, ממשיך להוביל במניעת זיהומים נרכשים בין בתי החולים הגדולים בישראל כך על פי דו"ח משרד הבריאות על שיעור חיידקים עמידים בבתי החולים לשנת 2023
מוביל במניעת זיהומים נרכשים

ד"ר שלומי קודש, מנהל סורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי: "המובילות של סורוקה בתחום מניעת זיהומים מזה מספר שנים ברציפות היא הישג משמעותי, שמשמעו הצלת חיי אדם. השמירה על ההישג היא תוצר של מחויבות בלתי-מתפשרת של כל אחת ואחד מעובדי סורוקה בכל המערכים – הקליניים, המינהליים והלוגיסטיים ושל שיתוף הפעולה ביניהם".

סורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי מקבוצת כללית, ממשיך להוביל ולהצטיין במניעת זיהומים נרכשים גם בשנת 2023.                                                                                                                                                          
שיעור החיידקים העמידים הנרכשים בבית החולים הוא הנמוך ביותר בין בתי החולים הגדולים בישראל זה מספר שנים ברציפות, ובפער ממרכזי העל האחרים.

הדו"ח השנתי של משרד הבריאות מסכם סדרת מדדים אובייקטיביים שמנוטרים באופן רציף בבתי החולים בישראל, ובודקים סוגים שונים של חיידקים עמידים נרכשים..  הדו"ח מתייחס ל"חיידקי התראה" השכיחים והמסוכנים ביותר, שנרכשים בבתי החולים.

הנתונים מראים ששיעור רכישת חיידקים עמידים בסורוקה הינו הנמוך ביותר, 91.3 לכל 100,000 ימי אשפוז – התוצאה הטובה ביותר בין מרכזי העל בפער משמעותי.

נתונים אלה מהווים כלי להערכה השוואתית של הצלחת בתי החולים בבלימת התפשטות חיידקים ומניעת תחלואה מחיידקים אלה.

פרופ' אברהם בורר, מנהל היחידה למניעת זיהומים בסורוקה: "אנו שומרים על תוצאה טובה והובלה זה מספר שנים ברציפות. הישג זה מחייב הקפדה יתירה על תהליכי מניעת זיהומים מצד כל אנשי הצוות במרכז הרפואי המעורבים בטיפול במטופל, בהיגיינת ידיים, בחיטוי וניקיון מיטביים של יחידת המטופל ושל הציוד בו נעשה שימוש, הכנת המזון, מיזוג האוויר, הכנת תרופות, ועוד. לצד אלה נדרשים ניטור ומעקב, הפקת לקחים ושיפור תהליכי העבודה".

ד"ר שלומי קודש, מנהל סורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי : " אנו שומרים על ההובלה שלנו במניעת זיהומים מזה שנים. משמעות ההישג הזה היא הגנה על חיי אדם מדי יום, וההובלה הלאומית היא תוצר של תרבות ארגונית ומחויבות ללא פשרות של כלל עובדות ועובדי סורוקה בכל המערכים – הקליניים, המינהליים והלוגיסטיים, ושיתוף הפעולה ביניהם. הובלה במניעת זיהומים מחייבת השקעת משאבים והקפדה יתרה בתחומים כגון היגיינת ידיים, חיטוי מיטבי של יחידת המטופל ושל הציוד בו נעשה שימוש, בהכנת תרופות ועוד.
בשנה מאתגרת זו, בה סורוקה נמצא בחזית הטיפול בנפגעי מלחמת חרבות ברזל, ההישג חשוב שבעתיים. אני משבח את עבודתם של היחידה למניעת זיהומים והעומדים בראשה פרופ' אברהם בורר ורונית נתיב על ההובלה המקצועית בתחום חשוב זה, יחד עם כל עובדי סורוקה".

יצירת קשר

דילוג לתוכן